Yatçılık Sektöründe Sedir Modellerinin Kullanımı

Yatçılık Sektöründe Sedir Modellerinin Kullanımı

her eve bir sedir

sedirsepeti
19.01.2021
125 Görüntülenme

 

Yatçılık dizaynı, özenle gerçekleştirilmesi ve modern dokunuşların ön planda tutulması gereken bir uygulamadır. Ayrıca dekorasyonun benzersiz olabilmesi için dekoratif özelliklerin sıra dışı olması gerekir. Hemen her ortamda ve her türlü sektörde son yılların vazgeçilmez bir parçası haline gelen sedir, yat ve tekne mobilyalarında da tercih ediliyor. Tabi ki yat ve tekne dekorasyonunda sedir mobilyalarının seçimi için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var.

Yat ve Tekne Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekoratif açıdan birbirini tamamlayan malzemelerin seçilmesi, mobilya uyumu konusunda çok önemli bir kriter. Bu mobilyalar sedir olsun veya olmasın, bu faktörün göz ardı edilmemesi gerekir.

Yat ve teknelerde sedir mobilyalarının seçimi yapılırken, kontras renklere ağırlık vermek, mobilyaları öne çıkarmak için önemli bir diğer faktördür.

Bilindiği üzere yat ve teknelerde, çok çeşitli mobilyalar ve ürünler bulunur. Dolaplar, güvertedeki bariyerler, kapalı bölümlerdeki ahşap mobilyalar, yatak ve bazalar, dekoratif objeler, kumaş, seramik, çini gibi malzemeler ve daha onlarca farklı argüman yatlarda kullanılabilecek ürünlerdir. Sedir mobilyalarının bu tarz ürünlerle uyumlu olması ve ortalama boyutlarının birbirine yakın olması önemlidir.

Sedir mobilyalarının yat ve teknelerde tercih edilmesindeki en önemli kriterlerden birisi, sedir mobilyalarının minimal ve özel ölçülerde, konumlandırılacakları alana göre üretilmesidir. Bu da kullanıcıların alandan tasarruf sağlamasına katkı sağlar. Teknenin hangi bölümleri için bir mobilya seçimi yapılacaksa, alanın komple kullanılmaması ve bir miktar boşluk bırakılması önemlidir. Bu sayede daha geniş görünen ve daha işlevsel bir ortam hazırlanabilir. İç dekorasyon için bu tarz fikirler, başarılı bir dizaynın geliştirilmesine öncülük edebilir.

Teknelerde sedir mobilyaları, oldukça geniş bir perspektife sahiptir. Modern dekorasyon için tekne ve yatlarda kullanılabilecek çok çeşitli ahşap mobilyalar üretilmektedir.