Sedir Mobilyalarında Renk Seçimi

Sedir Mobilyalarında Renk Seçimi

her eve bir sedir

sedirsepeti
10.02.2021
526 Görüntülenme

Ev dekorasyonu, ince ayrıntılara yoğunlaşılması gereken, emek isteyen ve bir o kadar da keyifli bir konu… Tabi iyi bir dekorasyon oluşturmak için verilebilecek kararlar da bu ölçüde zor olabiliyor. Özellikle konu sedir mobilyalarıysa, şıklık, zarafet, uyum ve işlevselliğin en iyi şekilde gerçekleşmesini istiyoruz. Sizlere yazımızın devamında sedir mobilyaları seçimi yaparken ne tür renklere ağırlık verebileceğiniz hakkında bazı önerilerde bulunacağız.

Sedir Mobilyaları Seçiminde Farklı Mekanlara Göre Renk Seçimi

Evlerin ışık alması, dar olması, iç dizaynı, vb. birçok unsur renk seçimi konusunda göz önünde bulundurulması gereken parametrelerden. Her evi ve her ortamı farklı değerlendirmek, özelliklerine göre bir seçim yapmak gerekir.

Az şık Alan Evler için Sedir Mobilyalarında Renk Seçimi

Eğer eviniz veya dekorasyonunu yapacağınız mekan yeterince ışık almıyorsa, karanlık ve koyu renkli sedir mobilyalarından uzak durmalısınız. Açık renkli, düz desenli, soft ürünlere yönelmelisiniz. Beyaz rengin hakim olması, ortamın tasarımı açısından iyi bir seçenek olabilir.

Dar Evler için Sedir Mobilyalarında Renk Seçimi

Dar alanlarda sedir mobilyaları için bir renk seçimini belirli taktikler uygulayarak yaparsanız ortamı daha geniş gösterebilirsiniz. Açık renkli doğal ürünler tercih edilebilir. Ayrıca beyaz veya krem rengin modern çizgilerle bezenmiş sedir mobilyalarına göz atabilirsiniz.

Duvar Boyasına Uygun Şekilde Sedir Mobilyalarında Renk Seçimi

Söz konusu eğer duvar boyasına uygun bir sedir mobilyası rengi seçimiyse, öncelikle kaçınmanız gereken bir husustan bahsedelim. Kesinlikle duvar renginin ve mobilya renginin birbirine çok yakın olmaması gerekir. Örneğin mavi renkli sedir mobilyalarıyla açık ya da koyu mavi renkli duvarlar, ortamın havasını bozacaktır. Duvar rengi ile sedir mobilyasının rengi birbiriyle kontrast oluşturmalıdır. Yeşil-beyaz, kahverengi-krem, vb. çeşitli kombinasyonlar denenebilir.