Sedir Mobilyalarına Uygun Sehpa Seçimi

Sedir Mobilyalarına Uygun Sehpa Seçimi

her eve bir sedir

sedirsepeti
3.02.2021
463 Görüntülenme

Evlerimizin vazgeçilmez mobilyalarından birisi olan sedir mobilyaları, ortamdaki diğer mobilya türleri ile güzel bir uyum yakalayabilen, hem modern hem de klasik tarzı benimseyen iç mekanları eşsiz hale getirebilen ürünlerdir. Sedir mobilyaları ile sandalye, masa ve sehpa uyumlu çok önemli bir iç dekorasyon kriteridir. Bu yazımızda sedir mobilyaları olan iç mekanlarda ne tür sehpa seçimi yapılmalı, bu konuya değineceğiz.

Sehpa modelleri ve örnekleri sunarken sizlere yan sehpa, zigon sehpa, en ilginç sehpa örnekleri de sunuyor olacağız, sehpa dekorasyonu ile sedir sepeti yaşam alanlarınızı renklendiricek

Sedirin Kullanıldığı Ortamlarda Hangi Tür Sehpa Modelleri Seçilmelidir

Sedir mobilyaları ile hemen hemen her çeşit sehpalar uyumludur. Şimdi sehpa çeşitlerine ve sedir mobilyalarıyla nasıl bir kombin yapılabileceğine değinelim:

  • Geniş ortamlar için orta sehpalar, hem kullanışlı hem de dekoratif açıdan önemli bir dekoratif üründür. İç mekan bütünlüğü sağlaması için orta sehpalar mutlaka değerlendirilmelidir.
  • Yaşam alanında doğallıktan yana olanlardansanız, masif sehpalar eviniz için uygun bir seçenek olabilir. Özellikle skrilikle süslenen masif sehpalar, modern görünümün yanı sıra klasik tarz mobilyalarla da kullanılabilir.
  • İç içe geçen, oldukça işlevsel bir diğer sehpa türü de zigon sehpalardır. Misafirleriniz sizi ziyaret ettiğinde, zigon sehpaların hayat kurtarıcı bir ürün olduğunu göreceksiniz. Evin her odasında, sedir mobilyalarıyla güzel bir uyum yakalayabilir. Çok farklı dizaynlara, çok farklı renk seçeneklerine sahiptir.
  • Ceviz kaplama, beyaz lakeler, bej mermerlerle donatılmış ahşap tablalar da iyi bir sehpa seçimidir. Salonunda altın rengi tonlarına yer  veriyorsanız, pirinç ayak sehpalar kullanabilirsiniz.
  • MDF sehpalar, modern görünümlü sedir mobilyaların yanı sıra klasik sedir mobilyalarla da güzel bir ikili oluşturulabilir. MDF’nin çok çeşitli formları ve modelleri vardır.
  • Minimalist tasarımlara sahip salonlarda ve oturma odalarında, cam malzemeleri kullanılarak tasarlanmış sehpalar tercih edilebilir. Cam, dar alanları geniş gösterebilen, şeffaflığın şıklığını yansıtan ideal bir üründür.