Sedir Mobilyaları ile Ne Tür Sandalyeler Kullanılabilir

Sedir Mobilyaları ile Ne Tür Sandalyeler Kullanılabilir

her eve bir sedir

sedirsepeti
29.01.2021
195 Görüntülenme

Evin her alanında kullanılabilen sandalyeler, hemem hemen tüm mobilya çeşitleriyle uyumlu modelleri içerisinde barındırıyor. Bu modellerden sandalyelerle en uyumlu olanları sedir mobilyalarıdır. Sedir mobilyalarına uygun, ergonomik ve konforlu sandalyelerin seçimi; genel iç dekorasyon için önemli bir kriterdir.

Sedir Mobilyalarına Uyumlu Sandalye Modelleri

Sedir mobilyalarına uyumlu sandalye modellerinin seçimi konusunda kullanıcılar oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahipler. Metal sandalyeler, hasır sandalyeler, kompozit sandalyeler ve tabi ki ahşap sandalyeler. Klasik ve modern sedir mobilyaları için farklı tarzda sandalyelerin seçilmesi gerekir.

  • Doğru bir sandalye seçimi için öncelikle evin dekorasyonuna uygun bir tercih yapılmalıdır.
  • Klasik ve retro tarzı sedir mobilyaları ile ahşap sandalyeler tercih edilebilir. Mobilyaların ortalama yerden yüksekliği ve oturma genişliği ile sandalyelerin yüksekliği uyumlu olmalıdır.
  • Hasır sandalyeler de sedir mobilyalarına uyumlu bir seçenektir. Sudan etkilenmeyen veya çok az etkilenen bu tür, doğal şıklık kazanımı için hem iç hem de dış mekanlarda değerlendirilebilir.
  • Günümüz modern salonlarında, sedir mobilyaları ile oldukça iyi bir kombinasyon yakalayabilen metal ve kompozit sandalyeler bulunmaktadır. Daha çok keskin hatlı veya oval yapıda imal edilebilen bu tür malzemeler, oldukça dayanıklı, kolay silinebilir ve renk seçeneği bakımından oldukça geniş ürün gruplarını barındırmaktadır.
  • Modern mutfaklarda, Amerikan tarzı salonlarda ve işletmelerde, sedir mobilyaları ile güzel bir ikili oluşturan bir diğer seçenek de bar sandalyeleridir. Alandan tasarruf yapmaya imkan sunan bu seçenek, genellikle metal ve alaşımları kullanılarak üretilmektedir. Dış mekanda kullanılması pek uygun değildir.
  • İç dizaynda cumbo sandalye, trinity sandalye, lara sandalye, loft sandalye, neo kumaş sandalye, eti sandalye, kapitoneli sandalye ve ay sandalye modelleri de değerlendirilebilecek modern sandalye seçeneklerindendir.