Sedir Bahçe Mobilyaları

Sedir Bahçe Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
23.01.2021
258 Görüntülenme

 

Bahçeler için en şık dekor eşyalarından birisi sedir mobilyalarıdır. Bahçe derken aslında genelleme yapıyoruz. Teras, balkon, yeşil alanlar, kır alanları, piknik alanları, vb. birçok farklı açık alanı içerisine alan bir genelleme. Bu tarz açık hava alanlarında sedir mobilyaları çok şık alternatiflere sahip. Hem konforlu, hem dayanıklı hem de bol alternatifli seçenekleri içerisinde barındırıyor. Bahçede sedir mobilyalarının kullanımı, son zamanlarda çok popüler olmaya başladı ve artık insanlar gerek işletmelerde gerekse kendi evlerinin bahçelerinde kültürümüzün bir parçası olan sedire yer vermeye başladı.

Bahçe Mobilyalarında Sedir Koltuklarının Kullanımı

Renk, motif, kalite, estetiklik ve konfor… Sediri sedir yapan temel kriterler. Bahçelerde sedir mobilyaları seçiminde doğru bir karar vermek istiyorsanız, kullanışlı olmasına ve insanların dinlenme ihtiyaçlarına cevap vermesini göz önünde bulundurmalısınız. Sadece göze hoş gelmesi, yeterli bir kriter değildir.

Ahşap mobilyaların üzerine rengarenk dizilmiş kalın ve rahat minderler, son yılların en çok rağbet gören oturma gruplarından. Tek bir renge bağlı kalmadan, birbirini tamamlayan renklere sahip minderler sıra sıra dizilebilir. Ufak minderlerin altına yani ahşap mobilyanın üstüne uzun, ince minderler, üzerinde yer alacak renkli ve ufak minderlerle güzel bir ambiyans yakalayabilir. Ahşap ise orijinal renginde güzel bir dekor figürü oluşturabilir.

Bahçe mobilyalarında yere yakın veya yere sıfır sedir mobilyaları kullanılabilir. Özellikle çim alanların üzerinde insanların kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri ortam oluşturmak için büyük minderler ve altına 20-30 cm yükseklikteki ahşap bantlar konumlandırılabilir. Sadece minderlerden oluşan bir oturma düzeni de tasarlanabilir.

Sedir mobilyalarıyla birlikte, oturma yüksekliğine uygun bir orta sehpa seçilmelidir. Koltuk seviyesinin ne çok üzerinde, ne çok altında olmalıdır. Bu sayede daha konforlu bir bahçe dekorasyonu oluşturulabilir.