Sedir Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sedir Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

her eve bir sedir

sedirsepeti
8.12.2020
157 Görüntülenme

 

Geleneksel ve modern dekorasyonun harmanlanması ile evlerimizde hayat bulan sedir, kültürümüze derinden bağlı olduğumuzun bir göstergesi adeta. Her ne kadar yaşantımızda teknolojiye adapte olmuş olsak da modernitenin bize katamadıklarını tarihimizde ve yüzyıllardır süre gelen alışkanlıklarda buluyoruz. Kim bilir; bunun sebebi belki geçmişe özlem belki de iç huzur. Her ne amaçla olursa olsun yeni bir evde veya iş yerinde seçeceğimiz sedir modelleri, belirli kriterleri sağlamalı ve bulunduğu ortama ayak uydurmalıdır.

Sedir Alırken Bunlara Dikkat!

Mobilya seçimi yapmak kolay bir iş değil. İşin içinde sedir varsa, daha da özenli olmak gerekiyor. Bunun en önemli sebebi, sedir mobilyalarının konumlandırılacağı mekan içerisinde özel olarak ölçülendirilmesi ve bu ölçüye uygun imal edilmesidir. Renk, model, tasarım, minder yapısı, kullanım özellikleri gibi bazı kriterler; sedir seçiminde göz önünde bulundurulması gereken hususlardan. Yeni bir sedir mobilyası satın almadan önce:

  • Sedir modelleri arasından kullanılacak mekana göre bir seçim yapılmalıdır. Genellikle ahşap, metal, alüminyum ve ferforje gibi modellerin revaçta olduğunu söyleyebiliriz.
  • Renk ve desen seçimi zevkinizi yansıtmalıdır. Sedir modellerinde çok geniş renk skalası ve dokuma türü çeşitliliği vardır.
  • Mobilyanın konumlandırılacağı alanın ölçüleri alınmalı ve bu ölçülere göre sedir tasarımı yapılmalıdır.
  • Dar alanlar için bir mobilya arıyorsanız, “L” ve “U” tipi sedir modellerini tercih etmelisiniz. Bu modeller bazalı ve sandıklı olarak da üretilebilmektedir. Ev içerisinde fazlalık eşyaların saklanabilmesi ile alandan tasarruf yapmanıza olanak sağlar.
  • Bilindiği üzere sedirler minderli modellerden oluşuyor. Geçmişte bu modeller oldukça sertti fakat yeni nesil mobilyalarda rahatlığın ön planda tutulması ile en iyi konfor seviyesi yakalanmış oldu. Buna bağlı olarak satın alacağınız sedir modellerinin konforlu, yumuşak ve terletmeyen yapıda olmasına dikkat edilmelidir.
  • Sedir mobilyalarında fiyatlar modellere, tasarıma, minder altı mobilyanın ve minderin kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Bütçenizi aşmayacak en uygun sedir modelleri için sedirsepeti.com üzerinden araştırmalarınızı yapabilirsiniz.