Şark Köşesi Modelleri

Şark Köşesi Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
12.12.2020
361 Görüntülenme

 

Şark köşeleri, kültürel bir dekorasyondur. Geçmişten günümüze uzanan tarihi serüvende, bu topraklarda yaşamış geçmiş nesillerin, yani atalarımızın bizlere kültürel mirasıdır. Bugün şark köşesi geçmişin izlerini önemli ölçüde taşısa da, sedir modelleri altında çok daha geniş bir dekorasyon grubunu temsil etmektedir. Şark köşesinden sedir modellerine olan geçiş, aslında bu kültürün modernize edilmiş halidir. Hem daha kullanışlı, hem daha estetik hem de daha geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.

Modern Şark Köşesi Modelleri

Modern şark köşeleri, iki ana grupta ele alınabilir. Bunlardan birincisi seyyar modeller diye tabir edebileceğimiz, istenildiğinde farklı bir mekana rahatlıkla taşınabilen, minder ve sırt dayama gibi malzemelerin bütünleşmesi ile hazır hale getirilebilen modellerdir. Bir diğeri de iskeletli modellerdir. Ahşap, metal, ferforje ve alüminyum gibi çeşitli materyallerden imal edilen iskeletli olan ve üzerinde farklı dokuma teknolojisi ile üretilen minderlerin bulunduğu oturma gruplarıdır. Bu oturma grupları evin her odasında kullanılabileceği gibi; iş yerlerinde, cafelerde, açık alanlarda, bahçelerde, restoranlarda, hatta AVM’lerde insanların dinlenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır.

Şark Köşelerinde Kullanılan Sedir Modelleri

Sedir modelleri artık klasik şark köşelerinde kullanılabildiği gibi; modern dekorasyon ürünlerine de ilham olmaktadır. Klasik şark köşelerinde tasarım çeşitliliği daha az olsa da; modern dekorasyonda sınırsız model ve renk seçeneğinden bahsetmek mümkün. Zarif tasarımlarla insanların beğenisini toplayan, günümüzde her türlü ortamda tercih edilebilecek bu dekorasyonlar, ağaçtan imal edilebildiği gibi sunta ve mdf malzemelerden de imal edilebilmektedir. Fakat uzun ömürlü ve dayanıklı olması açısından her azman önerilen ağaçtan imal edilen modellerdir. Sedir koltuk modelleri, sedir bahçe mobilyaları, sedir cafe dekorasyonu, sedir şark köşesi modelleri ve daha onlarca farklı kategoride yüzlerce farklı model seçeneğine sahiptir.