Şark Köşelerinde Tercih Edilebilecek Sedir Koltuk Takımları

Şark Köşelerinde Tercih Edilebilecek Sedir Koltuk Takımları

her eve bir sedir

sedirsepeti
24.12.2020
192 Görüntülenme

 

Rahatlık, konfor, işlevsellik, dayanıklılık ve ergonomiklik… Sedir koltuk takımlarını birkaç kelime ile özetleyecek olursak bu şekilde bir tanımlama yapabiliriz. Anadolu kültürünün güncel mobilya dekorasyonlarında izine rastlayabileceğiniz sedir koltuk takımları, şark köşelerinde kullanılabilecek en güzel mobilya seçeneği. Hem otantik bir görünüm sunması açısından hem de doğallığın ve zarafetin ön planda tutulması açısından şark köşelerinde sedir koltuk takımlarına yer vermek, verilebilecek en mantıklı karar şüphesiz.

Sedir Koltuk Takımları ve Şark Köşeleri

Modern şark köşeleri, istenilen yükseklikte hazırlanabilen, spesifik ölçülerle imal edilen, onlarca farklı tasarım ve minder seçeneğiyle herkesin zevkine uygun seçenekler barındıran bir mekan haline gelebilir. Görenleri tek kelimeyle “cezbedebilen” bir şark köşesi tasarlamak istiyorsanız, mutlaka sedir koltuk takımlarına yer vermeli; bunu yaparken de bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. İşte bunlardan bazıları:

  • Şark köşesinde sedir koltuk takımı kullanmaya karar verdiyseniz, öncelikle odanın ölçülerini almalı ve üretici firmadan bu ölçülere uygun mobilya üretilmesini talep etmelisiniz.
  • Rahatlık ve konforun tam anlamıyla sağlanabilmesi için sedir koltuk takımlarında kullanılan minderlerin yün ve pamuktan yapılmış olmasına özen göstermelisiniz.
  • Sedir oturma gruplarında, “L” veya “U” şeklinde imal edilen seçenekleri değerlendirerek, odanın tümüne hakim olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem daha fazla misafiri ağırlayabilir hem de odada bir otantik görünüm bütünlüğü sağlayabilirsiniz.
  • Sedir koltuk takımları çok farklı tasarım seçenekleri sunar. Evin duvarlarıyla, halılarla ve oda içerisindeki diğer objelerle uyumlu tasarımlar seçmeli, zevkinize uygun bir tercih yapmalısınız.
  • Sedir koltuk takımları uzun yıllar sorunsuz ve ilk gün ki gibi kullanılabildiğinden, mobilya seçimi yaparken ucuza kaçmamalı, içinize sinebilecek bir seçim yapmalısınız.