Restoranlarda Sedir Mobilyalarına Uygun İç Dizayn Önerileri

Restoranlarda Sedir Mobilyalarına Uygun İç Dizayn Önerileri

her eve bir sedir

sedirsepeti
31.01.2021
263 Görüntülenme

Restoranlar, yalnızca yemek yemek için değil; aynı zamanda hoş vakit geçirmek ve kişilerin yakınlarıyla güzel anılar biriktirmek için uğradığı yerlerdir. Restoranlarda lezzetli menülerin yanı sıra ortamın ruhunu yansıtan dekorasyon unsurlarına yer vermek önemlidir. Sedir mobilyaları, restoranlarda son dönemlerde en çok tercih edilen mobilya gruplarındandır. Fakat işletme sahipleri, dekorasyonun tam anlamıyla başarılı olabilmesi için ne gibi gelişmeler yapabilecekleri konusunda belirsizlik içerisinde olabilmektedir. Bu konuda vereceğimiz iç dizayn önerileri ile restoranların dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz.

Sedir Mobilyaları, Restoranlarda Ne Tür Dekorasyon Unsurlarıyla Kullanılabilir?

Sedir mobilyaları çok çeşitli modeller, renkler, ölçüler ve tasarımlarla üretilmektedir. Evlerin hemen hemen her odasında yer bulabileceği gibi; yeme-içme hizmetleri veren restoralarda ve benzeri mekanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat gelişigüzel bir konsept oluşturmak, ortamın başarılı bir dekorasyon özelliğine sahip olmasını engelleyecektir. Bu nedenle bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Ortamda oturma alanı, genel alanın önemli bir kısmını oluşturuyorsa ve geniş bir alanı kullanma durumu varsa, sedir mobilyaları ve mobilyalara uygun masalar kullanılabilir. Fakat minimal mekanlarda daha çok verimlilik ön planda olacağından, pencere kenarlarından, mekanın köşelerine kadar her alan özel ölçülerle üretilen sedir mobilyalarıyla değerlendirilebilir. Bu tür mekanlarda sadelik ön planda tutulmalı, oturma alanının verimliliği artırılmalıdır. En az 4 kişilik veya karşılıklı oturma düzeni olan sedir modelleri tercih edilmelidir.

Restoranlarda alanın boyutuna uygun bir masa ve mobilya seçimi yaptıktan sonra, aydınlatma ve zemin seçimi buna uygun yapılmalıdır. Ortamı boğmayacak şekilde bir renk uyumu seçildikten sonra tarzların birbirini tamamlamasına dikkat edilmelidir. Rustik ve klasik tarzda mobilyalar için doğal ve şıklığın ön planda tutulduğu ışıklandırma dekorasyonu ve zemin sistemleri tercih edilebilir.