Oturma Odası ve Salonlarda Sedir Mobilyaları ile Uyumlu Masa Çeşitleri

Oturma Odası ve Salonlarda Sedir Mobilyaları ile Uyumlu Masa Çeşitleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
30.01.2021
326 Görüntülenme

Bir evin demirbaş eşyalarından olan masalar, hem mobilyalarla hem de sandalyelerle uyumlu olması gereken, insanların seçimini binbir zorluklarla yaptığı iç dekorasyon unsurlarındandır. Her eve, her odaya ve her alana farklı bir masa konumlandırılmalı ve mutlaka ortamın ölçüsüne uygun bir seçim yapılmalıdır. Sedir mobilyaları kullanılan mekanlarda, masaların seçimi yaparken çok fazla seçenek karşınıza çıkabilir, yazımızda sizlere bu konuda ışık tutacak bazı dekorasyon önerilerinde bulunacağız.

Sedir Mobilyaları ile Birlikte Kullanılabilecek Masa Önerileri

Sedir mobilyaları ile birleşik şekilde masalar kullanılabilir veya evin farklı bir bölümünde ayrı olarak masalar konumlandırılabilir. Eğer seçiminiz sedir mobilyalarıyla iç içe masa kullanmaksa, minimalist tasarımları göz önünde bulundurmalısınız. Ahşap masalar, country tarzı modern masalar ve oymalı masalar bu tür dekorasyonda kullanılabilir.

  • Evlerin salonlarında sedir mobilyasına yer verdiyseniz ve salonun farklı bir köşesinde yemek masası için bir tercih yapacaksanız, hem sandalyelerin hem de mobilyaların masa ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Klasik tarzda sedir mobilyalarıyla donatılmış bir salonda veya oturma odasında, rustik, sofistike  ve pastoral renklerin ağırlıkta olduğu masalar tercih edilebilir. Sadelik ve şıklığın birlikte harmanlandığı bu ürünlerde renk uyumu çok önemlidir.
  • Son yılların modası olan avangart ve ihtişamlı masa modelleri, sedir mobilyalarıyla güzel bir kombin oluşturabilir. Bu modeller ahşap malzemelerin ince bir şekilde işlenmesi, kırık beyaz renklere ağırlık verilmesiyle ortama ferahlık katabilir.
  • Yaratıcı bir salon grubu oluşturmak için iyi bir renk seçimi ve model seçiminin yanı sıra, masaların üzerine konumlandırabileceğiniz aksesuarları da ortama uygun şekilde seçmelisiniz. Ayrıca duvarlarda yer edinecek tablolar, komidinlerin ve sehpaların üzerine koyabileceğiniz ürünler, ortama şıklık katacaktır.