Otellerde Kullanılabilecek Sedir Mobilyaları

Otellerde Kullanılabilecek Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
3.01.2021
317 Görüntülenme

 

Otellerin gerek odalarında gerekse lobilerinde ve eğlence bölümlerinde, otelin genel karakterini ortaya koyacak mobilyaların seçilmesi gerekir. Tabi bu seçim yapılırken konfor, kullanışlılık, uyum, işçilik, tasarım gibi konular göz önünde bulundurulması gereken hususlardan. Eğer işin içine hizmet sektörü giriyorsa; insanların kendilerini özel hissetmeleri için dekorasyon fikirlerinin benzersiz olması ve kullanılan mobilyaların güncelliği yitirmemesi önemli oluyor. Otel sedir mobilyaları tam da bu kriterleri sağlayabilecek seçenekleri ile işletme sahiplerinin son zamanlarda ilk tercihlerinden birisi haline geldi.

Otellerde Sedir Mobilyaları Kullanımı

Lüks otellerde klasik mobilyalar ve sedir mobilyaları en çok tercih edilen seçeneklerden. Özellikle büyük otel odalarında berjerler, sohbet takımları ve klasik koltuk takımları kullanılmakta. Benzersiz bir şıklık ve konfor sunan bu klasik modeller, kalitenin belirleyici kriterlerinden birisi. Bu modeller oda ölçülerine göre imal edildiğinden tasarım açısından daha başarılı sonuçlar doğurabiliyor. Hem mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilebiliyor hem de uzun yıllar değiştirilmeden kullanılabiliyor.

Otel Odalarında Sedir ve Klasik Berjer Modelleri

Otel sedir koltuk takımlarında ahşap işlemelerin yer aldığı modeller son yıllara damga vuran dekorasyon çeşitlerinden. Deri koltuk takımları, köşeli koltuk takımları, ufak odalarda klasik berjerler ve bunları çevreleyen minimal sandalyeler oda konseptine uyum sağlaması açısından değerlendirilebilecek başlıca modeller arasında bulunuyor. Lüks seviyesini artırmak ve daha iyi bir konsept yakalamak için abajurların ve aksesuarların uyumu da son derece önemli. Dresuar modelleri, avizeler, biblolar ve portmanto gibi farklı mobilya ürünleriyle birlikte lüks bir dekorasyon sağlanabiliyor. Eğer mobilyalarda klasik seçim yapılacaksa, otel sedir koltukları eşsiz bir seçenek olacaktır.