Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
10.12.2020
328 Görüntülenme

 

 

Dekorasyon sektöründe çok sert esen modernizm rüzgarı, yerini klasik tarza bırakıyor ve geçmişe dönüş hızla popüler hale geliyor. Şehir hayatından sıkılıp köy yaşamına yönelmek isteyen insanların sayısının artması gibi; mobilya dekorasyonunda da Osmanlı tarzı mobilya modellerine talep artıyor. Peki bu mobilya tarzı bizlere ne gibi avantajlar sunuyor? Sedir mobilyaları diye adlandırılan bu mobilya dekorasyonu neden modern dekorasyonun yerini almaya başladı? Şimdi bu sorulara yanıt vermeye çalışalım.

Muhteşem Osmanlı Tarzı Mobilyalar 

Mobilya sektöründeki değişim, büyüklerimizin zamanın değişiminden memnun olacağı nadir gelişmelerden. Bunun sebebi geçmişe özlem olsa gerek. Sedir mobilyalarına ve muhteşem Osmanlı tarzı mobilyalara bu kadar çok rağbet edilmesindeki nedenlerden birisi belki de son dönemlerde televizyonlarda çıkan dizilerdir. Tarihin gerçekçiliği konusunda ne kadar başarılı olduğu tartışılsa da, dizilerdeki mobilya dekorasyonlarının geçmişteki tasarımları yansıttığı bir gerçek. Gözümüze hoş gelen bu tasarımlar, düşünüldüğü kadar pahalı değil. Modern oturma grubu ve salon takımlarının fiyatlarına baktığımızda, sedir mobilyası fiyatlarının da bu seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Trend Ahşap Sedir Mobilyaları

Yüzyıllar öncesinin adeta yansımaları olan sedir mobilyaları, evin her bölümüne uygun tasarımlarla üretiliyor. Oturma odalarında, yatak odalarında, şark köşelerinde ve hatta mutfakta bile sedir mobilyaları kullanmak mümkün. Dekoratif açıdan zengin seçenekler sunan bu modeller, her zevke uygun ürünleri içerisinde barındırıyor. Geniş ürün gamına ek olarak, bu tür mobilyaların dayanıklı olması ve minimal boyutlarıyla her türlü mekanda kullanılabilmeleri en önemli avantajlarından. Fonksiyonel özelliklere sahip ahşap sedir mobilyaları ile evlerinizi bir sanat eserine dönüştürebilir, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sedirsepeti.com ayrıcalığı ile benzersiz modeller arasından dilediğinizi seçebilir, bütçenizi aşmayacak alternatiflerle mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz.