Mutfak Sedir Mobilyaları ve Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Sedir Mobilyaları ve Dekorasyon Fikirleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
9.02.2021
703 Görüntülenme

Mutfaklar, lezzetli yemeklerin hazırlandığı, hoş sohbetlerin gerçekleştiği, keyifli zaman geçirilen önemli alanlardır. Yeni bir mutfak tasarlıyor veya mevcut mutfağınızı dekoratif açıdan zenginleştirmek istiyorsanız, sedir mobilyalarına yer verebilirsiniz. Hem kullanışlı, hem dayanıklı, hem iç dizayn unsuru olarak güncel bir trend, hem de minimalist tasarımlarla her türlü oramın işlevini artırabilen özellikler sunmaktadır. Fakat sedir mobilyalarının mutfak dekorasyonunu iyi bir şekilde yansıtması için belirli kriterlerin göz önünde bulundurulması ve mutfaktaki diğer öğelerle uyum yakalaması önemlidir.

Mutfaklarda Sedir Mobilyalarının Kullanımı ile İlgili Dekorasyon Önerileri

Mutfaklar, dolaplarıyla, oturma grubuyla, masasıyla, sandalyesiyle, aydınlatmasıyla, perdeleriyle, zeminiyle ve hatta aksesuarları ile birlikte tasarlanması gereken bir yaşam alanıdır.

  • Mutfak dekorasyonunda sedir mobilyalarına yer vermeyi düşünüyorsanız, mutlaka sandalyelerin ve mutfak dolaplarının genel renk uyumu yakalamasına dikkat etmelisiniz.
  • Dar alanlı mutfaklarda, pencere ve dolap yanı gibi alanları iyi değerlendirmeli, masayı ortada değil kenarlarda konumlandırmalısınız.
  • Eğer akşam yemeklerinizi ailenizle birlikte mutfakta yiyorsanız, en az 4 kişilik bir oturma düzeni oluşturmalısınız. Evin çeşitli bölümlerinden araklanarak akşam yemeği için getirilen mobilyalardan ziyade, sürekli bu alanda kalacak ürünler seçmelisiniz.
  • Mobilya seçiminde oturma alanı geniş fakat az yer kaplayan sedir mobilyaları tercih edebilirsiniz. Ahşap, metal, kompozit ve ferforje sedir mobilyalarının tümü mutfak için uyumludur. Önemli olan diğer mobilyaların (mutfak dolabı, sandalye, vb.) renkleri ve tarzlarıyla uyumlu olmasıdır.
  • Mutfak için sedir mobilyası seçimi yaptıktan sonra dilerseniz bir sandalye takımı ile güzel bir kombin yakalayabilirsiniz. Koltukların ve sandalyelerin karşılıklı olması, masanın bu iki unsur arasında orantılı bir yükseklikte olmasına dikkat edilmelidir.
  • Mutfakta çeşitli görsel öğelere yer vermek, iç dizaynın başarı olması açısından önemli bir adımdır. Cansız çiçekler, gün ışığını kapatmayan açık renkli perdeler, dolap üstü mıknatıslı süslemeler, duvara asılı çeşitli aparatlar ile daha zengin bir iç dekorasyon oluşturabilirsiniz.