Mimari Dekorasyonda Sedir Mobilyalarının Önemi

Mimari Dekorasyonda Sedir Mobilyalarının Önemi

her eve bir sedir

sedirsepeti
11.01.2021
150 Görüntülenme

Mimari Dekorasyonda Sedir Mobilyalarının Önemi

İç mimari dekorasyonların en gözde örneklerinden birisi olan sedir mobilyaları, günümüzde çok geniş bir konsepti içerisine alıyor. Özenle üretilen ve eşsiz bir görünüm sunan bu mobilyalar alışılagelmiş modellerin yanı sıra; modern dekorasyon fikirleriyle de göz dolduruyor. Dar alanların değerlendirilmesinde ve ince – uzun bölümlerin kullanışlı hale getirilmesinde sedir mobilyaları çok avantajlı sonuçlar doğuruyor. Bu nedenle diğer mobilyaların konumlandırılmasının zor olduğu alanlarda sedir mobilyalarına yönelmek mantıklı olacaktır.

Sedirin İç Dekorasyonda Kullanım Örnekleri

Mimarlar, tasarladıkları yapılarda farklı dokunuşlar imza atmak için beğeni toplayabilecek argümanları tercih ediyor. Sedir mobilyaları da şüphesiz işlevselliği ve farklı dokusu ile bulunduğu ortama şıklık katan, ortamın daha renkli hale getirilmesini sağlayan, kullanışlı ve ergonomik bir iç dekorasyon ürünü.

Sedir kapalı alanlarda farklı konseptlerde kullanılabiliyor. Örneğin ahşap yapılarda, yapının geneline uygun olması açısından iskelet malzemesi ağaç olan otantik görünümlü sedir mobilyalarına yer verilebilir.

Betonarme yapılarda ve prefabrik yapılarda, ferforje modellerine, metal çeşitlerinden olan busto, lucifer, assonto ve mimoza gibi modellere, alüminyum iskeletli modellere yer verilebilir.

Tasarım yönünden fark yaratmak isteyen işletmelerde, mekanın türüne göre canlı renkler veya yine ahşap renkler ağırlıkta olabilir. Köşeli sedir koltuk modelleri ve dairesel sedir koltuk modelleri işletmelerin loca bölümlerinde kendisine yer bulabilir.

Mimarlık hizmeti veren firmalar, yapıların kapalı bölümlerinde yani iç dekorasyonda modern sedir koltuklarına yönelebilir. Sedir koltukları dayanıklı yapısı, konforlu oturma ve sırt dayama özelliği, kolay kolay yıpranmayan minder kumaşı ve yıkanabilir – silinebilir gibi farklı artı özelliği olan seçenekleri içerisine alıyor. Birçok sedir üreticisi firma, mekanın ölçülerine uygun imalat gerçekleştirerek kullanıcıların uzun yıllar verimli bir şekilde mobilyadan yararlanmasını sağlıyor.