Loca Sedir Mobilyaları

Loca Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
1.01.2021
193 Görüntülenme

 

Tiyatro, sinema, gösteri alanları vb. eğlence yerlerinde seyircilerin veya belirli grupların oturup dinlenebileceği özel bölümlerdir. Locaların dekorasyon açısından önemi oldukça büyüktür. Loca, bulunduğu mekanın kalitesini ortaya koyan, özel ziyaretçilerin ve misafirlerin dinlenebildiği, şık ve gösterişli yapısı ile özel bir mobilya seçimi gerektirir. Bu nedenle locanın dekoratif açıdan tasarımına ayrı bir özen göstermek gerekir.

Sedir ve berjer mobilyalarında modern dokunuşların ve rahatlığın birlikte harmanlanması, renk uyumu ve ortamın geneli ile uyum son derece önemlidir. Loca sedir mobilyaları, dairesel, “U” şeklinde, köşeli, uzun, kapitoneli, duvarlarla tümleşik veya kol dayamalı olarak imal edilmektedir.

Loca Sedir Mobilyaları Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Loca sedir modellerinin mekan içerisinde ihtişamlı bir görünüm sağlaması için belirli kriterlere özen gösterilmelidir. Bunlardan ilki şüphesiz renk uyumudur. Ortamın duvarları, zemin, loca masası, sandalyeler, etraftaki objeler ve mekanın hizmet sektörü loca seçiminde dikkate alınması gereken konulardan.

  • Loca sedir koltukları seçimi yaparken yüksek sırt dayama bölümü olanların tercih edilmesi, ortamın kalitesine artı katacaktır.
  • Locada kullanılacak oturma gruplarının önündeki masanın alanı, mobilya alanının en fazla yarısı kadar olmalıdır. Bu sayede masa ve diğer objelerden ziyade ortamın hakimi sedir mobilyaları olacaktır.
  • Mobilyalar ile onu çevreleyen masa veya sandalyelerin yüksekliği arasında en fazla cm olmalıdır.
  • Masaların ve mobilyaların uyum yakalayabilmesi için benzer renk tonları kullanılabilir.
  • Mobilyaların ortama uyum sağlayabilmesi ve oturanın kendisini güvende hissedebilmesi için mekanın en az %50’sinin görüş alanına girmesi gerekir.
  • Serviste kolaylık sağlanabilmesi ve rahat hareket edilebilmesi için masa ile arasında belirli bir mesafe olmalıdır.
  • Mekanda çok sayıda loca bölümü varsa, bu bölümler bir paravanla kapatılıp daha özgün bir tasarım elde edilebilir. Ayrıca bu paravanlar, konukların kendilerini daha özel hissetmelerine katkı sağlar.