Kültürümüzde Şark Köşesinin Önemi

Kültürümüzde Şark Köşesinin Önemi

her eve bir sedir

sedirsepeti
15.12.2020
245 Görüntülenme

 

Anadolu’nun tarihi bir mirası olan şark köşesi, yüzyıllardır süre gelen bir kültürdür. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde Türk vatandaşları bu kültürü yaşatmaya devam etmektedir. Şark odası dekorasyonu, kendi kültürümüzü yansıtmaktadır ve batıdan gelen özenti bir kültür değildir. Şark köşelerinde sanata olan önem, sıcak bir muhabbet ortamına olan saygı ortaya konmaktadır. Ev tasarım modellerinde kültürel ögelere yer vermek isteyenler, şark köşelerine yönelmektedir.

Şark köşeleri, günümüzde daha modern tasarımlara sahip sedir modellerine yerini bırakırken; bu da sedir modellerine olan talebin artmasında etkili olmuştur. Özellikle dekoratif açıdan zengin tasarımların geliştirilmesine, daha fazla kitle tarafından tercih edilmesine olanak sağlamıştır.

Şark Köşesi ve Sedir Koltuk Takımları ile Sıcak Bir Sohbet Ortamı Hazırlamak

Hayalinizi kurduğunuz sımsıcak atmosfere sahip, görenleri adeta mest edecek bir oda tasarlamak istemez misiniz? Hem işlevsel, hem modern hem de ekonomik seçeneklerle dilediğiniz şekilde şark köşesi odası hazırlayabilirsiniz. Sedir koltuk modelleri artık evin hemen her bölümünde kullanıldığı gibi; onlarca farklı dekorasyon seçeneğine de sahip. Özel dokuma teknolojisiyle üretilen minderler, eşsiz tasarımlara sahip koltuk modelleri, bunlarla uyumlu aksesuarlar ve odanın hem zeminimi hem de duvarlarını süsleyecek kilim ve benzeri malzemelerle hayalini kurduğunuz şark köşesini hazırlayabilirsiniz. Şark köşesi ve sedir modelleri ile otantik bir görünüme sahip oda tasarlamak için odanıza şu malzemeleri satın alabilirsiniz:

  • Sedir
  • Minder
  • Duvarlar için raf, kilim veya halı
  • Zemin için kilim veya halı
  • Duvarlardaki rafları süsleyecek bakır aksesuarlar
  • Odanın ortasında dekoratif bir sehpa ya da ahşap masa
  • Bakır sini veya benzeri bir ürün