Klasik Şark Köşesi Modelleri

Klasik Şark Köşesi Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
27.12.2020
474 Görüntülenme

 

Sedir koltuklar, şark mekanlarının en belirgin ve vazgeçilmez mobilyalarıdır. Anadolu kültüründe, özellikle Ortadoğu bölgesinde çokça tercih edilen sedir koltuk modelleri, kullanıcıya sağladığı konfor ve içerisinde bulunduğu mekana sunduğu ferahlık nedeniyle tercih ediliyor. Farklı renk ve motiflerle evlere bambaşka bir hava katan sedir koltuklar, modern şark köşelerinin en çok talep gören mobilyaları arasında bulunuyor.

Geleneksel motiflerin yanında, klasik mobilyanın ihtişamlı ve sanatsal işlemelerinin yer verildiği sedir koltuk modelleri; tüm gözleri üzerine çekmeyi başarıyor. Klasik şark köşelerinde sedir koltuklar kullanılarak daha kullanışlı ve işlevsel hale getirilebilir. Hatta şuanda bu modellerin yataklı olanları da üretilebilmektedir. Bu sayede misafirlerinizi şark odalarında rahatlıkla ağırlayabilir, onlara konforlu bir mekan sunabilirsiniz.

Şark Köşesinde Kullanılan Koltuk Modelleri

Salonlarında ve şark köşesi yapılması planlanan odalarda, standart koltuk takımı modelleri yerine sıra dışı bir oturma grubuna yer vermek isteyenler, sedir modellerini yönelebilir. Doğal ahşaptan, istenilen herhangi bir  ölçüde üretilebilen bu modeller, ayrıca yerden istenildiği kadar yüksek imal edilebilmektedir.

Sedir modelleri tamamen bulunduğu alana ve kişinin isteği üzerine özel olarak tasarlanmaktadır. Evin duvar renklerine ve aksesuarlarına yönelik mobilya tercihi yapmak, ev dekorasyonunda hata yapmamak adına üzerinde durulması gereken mühim bir konudur. Sedir koltuk takımlarında sınırsız model ve renk seçeneği bulunmakta, oldukça spesifik ölçülerle üretilebilmektedir.

Şark Köşesinde Kullanılabilecek Sedir Minder Modelleri

Şark köşelerinde kullanılabilecek olan mobilyaların ahşap kısımları çoğunlukla gürgen ve kayın ağacından imal edilmektedir. Bunların üst kısmına giydirilebilen minderler ise ortopedik sert süngerlerdir ve kalın kumaşlar ile kaplanmaktadır. Hem konforlu olması hem de yün ve pamuk gibi malzemeler kullanılarak üretilmesi, minderlerin ne kadar sağlıklı olduğunu göstermektedir.