Kahvaltı Salonlarında Sedir Modelleri

Kahvaltı Salonlarında Sedir Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
12.01.2021
126 Görüntülenme

 

Kahvaltı salonlarında özel bir dekorasyon uygulaması ile işletmenizi benzer işletmelerden bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tarz işletmelerde yemeklerin ve hizmetin kalitesi kadar, ortamın dekorasyonu da müşteriler için önceliklerden birisi olabiliyor. Kahvaltı salonlarında sedir modellerine yer vererek, farkınızı ortaya koyabilir, misafirlerinizi özel hissettirebilirsiniz. Şimdi sedirin kahvaltı salonlarında ne gibi dekorasyon fikirleriyle yer bulabileceğinden ve sizler için hazırladığımız önerilerden bahsedelim.

Kahvaltı Salonlarında Sedir Mobilyalarının Kullanımına İlişkin Dekorasyon Önerileri

Bilindiği üzere sedir mobilyaları, kültürümüzü yansıtan figürleri ile ahşabın işlenmesi ve bununla birlikte farklı formda minderlerin üzerine konumlandırılmasıyla kendisine yer buluyor. Eğer ahşap ağırlıklı bir mobilya tercihinde bulunmayı düşünüyorsanız, antik dekor duvar kağıtlarıyla mükemmel bir uyum yakalayabilir. Maliyeti düşük olan bu duvar kağıtları, mekanın bütününe otantik bir hava katabilir.

Kahvaltı salonunda insanlar uzun vakit geçirdiği için mobilyalarda kullanılan minderlerin dayanıklı ve konforlu olması önemlidir. Yıkanabilir ve silinebilir türde minder kumaşları tercih edilebilir. Eğer bahçeye açılan bir bölüm bulunuyorsa, dış ortamdaki mobilyalarla iç ortamdaki mobilyaların birbirleriyle uyumlu olması gerekir.

Beyazın ve daha nahoş bir atmosferin ağırlıkta olduğu bir mekan oluşturmak için sedir modellerinde beyazın tonlarını ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Kahvaltı hizmetinin haricinde gün içerisinde çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunumu yapılıyorsa, daha geniş bir konsept oluşturmak; bunun için de farklı tarzda sedir mobilyalarının tercih edilmesi gerekebilir. Tüm mekanda tek bir modele yer vermektense, mekanın orta bölümünde daha minimal, pencere ve duvar kenarlarında köşeli ve loca sedir modellerine yer verilebilir.

Kahvaltı salonlarında sedir mobilyaları dekorasyonu için kendinize ait fikirleri hayata geçirmekten korkmayın. Mümkünse çevrenizden ve yakınlarınızdan, planladığınız fikirler hakkında görüş alın. Yenilikçilik ve sürekli gelişim, sedirin en önemli ilham kaynaklarındandır.