Havaalanı Sedir Mobilyaları

Havaalanı Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
6.01.2021
139 Görüntülenme

 

Sedir mobilyalarının kullanım alanlarını incelediğimizde, localar, lobiler, dinlenme alanları, vb.  mekanlarla karşılaşıyoruz. Buna havaalanları da dahil. Havaalanı sedir mobilyaları, daha çok havaalanı içerisinde bulunan işletmeler tarafından tercih ediliyor.  Oturma pozisyonun rahat olması, özel ölçülerle imal edilebilmesi, dayanıklı ve minimal tasarımları nedeniyle oldukça cazip. Genellikle mat ve deri döşemeli modelleri havaalanlarında kullanılıyor. 2 kişilik, 3 kişilik, köşeli ve “U” şeklinde modelleriyle karşılaşabiliyoruz.

Sedir Mobilyalarının Havaalanlarındaki İşletmelerde Kullanımı

Sedir mobilyaları yüzyıllar kullanılan bir dekorasyon figürü. Fakat günümüzde çok daha modern konseptlerle üretilebiliyor. Birçok elit mekanda, eğlence merkezinde ve insanların dinlenme ihtiyaçlarına çözüm üretebilecek alanlarda ilk seçenekler arasında bulunuyor. Havaalanları da artık sedirin kullanım alanlarından. Bu alanlar içerisinde bulunan resturantlar ve cafelerde sedir mobilyalarına talebin arttığı görülmekte.

Havaalanı Sedir Mobilyaları için 6 Harika Fikir!

  1. Otantik ortamların eşsiz dekorasyonu sedir mobilyaları, havaalanlarında ortama uygun şekilde; doğal renklerin ağırlıklı olduğu seçeneklerle tercih edilebilir.
  2. Havaalanı içerisindeki restaurant ve cafelerin loca bölümlerinde ortama kalite katması açısından önünde bir veya iki sandalye konumlandırılarak hem yerden kazanç sağlanabilir hem de eşsiz bir görünüm elde edilebilir.
  3. Havaalanı içerisinde insanların toplu dinlenme ihtiyaçlarına çözüm sunması açısından 5 ila 10 metrelik uzunlukta, metal iskeletli modelleriyle değerlendirilebilir.
  4. Havaalanı sedir modellerinin ortama uyum sağlaması için beyaz, gri ve ahşabın diğer tonlarına ağırlık verilerek genel bir bütünlük sağlanabilir.
  5. Havaalanlarında belirli loca bölümlerinde sedir modelleri, çeşitli abajurlarla birlikte güzel bir uyum yakalayabilir. Önüne ufak bir ahşap sehpa konumlandırılabilir.
  6. Düz kesimlere yer verilebileceği gibi oval hatları olan sedir modelleri de havalimanlarında değerlendirilebilecek çeşitlerden. Özel ahşap işlemeli modeller, ortamın ambiyansına katkı sunabilecek tasarımlar sunacaktır.