Hastanelerin Dinlenme Alanlarında Sedir Mobilyalarının Kullanımı

Hastanelerin Dinlenme Alanlarında Sedir Mobilyalarının Kullanımı

her eve bir sedir

sedirsepeti
9.01.2021
157 Görüntülenme

 

Toplu dinlenme alanlarında değerlendirilebilecek dekorasyon fikirlerinden birisi de sedir mobilyalarıdır. Sedir, günümüzde hemen her türlü açık ve kapalı alanda; benzersiz mobilya seçenekleriyle kendisine yer buluyor. Hastaneler, poliklinikler, muayenehaneler, özel sağlık kuruluşları, diş hekimliği muayenehaneleri gibi sağlık sektöründe faaliyet gösteren yerlerin dinlenme ve bekleme alanlarında sedir mobilyalarına yer veriliyor. Hastanelerde sedir mobilyalarının kullanımı artık alışılagelmiş sedir dekorasyonunun ötesinde, modern mimari ile kendine has dokusunu ortaya koyuyor.

Sağlık Sektöründe Sedir Mobilyaları

Sedir mobilyalarının kullanım alanı genişledikçe, üretilen modellerde çeşitlilik artıyor. Hastanelerin dinlenme alanlarında sedir mobilyaları çok farklı formlarda karşımıza çıkabiliyor. Özellikle daha fazla kişinin oturup dinlenebileceği, uzun, yerden 40-50 cm yükseklikte, metal iskelet üzerine konumlandırılmış modellere yer verilebiliyor. Ortamın daha verimli kullanılabilmesi adına hem duvar tiplerinde hem de alanın tam ortasında ince ve uzun tasarımlarla, rahat ve işlevsel ürünler tasarlanabiliyor. Hastanelerde sedir koltuk modelleri, tekli, ikili ve daha fazla kişinin oturabileceği şekilde dizayn edilebiliyor.

Sağlık sektöründe rahatlık ve konfor, mobilya seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus. Oturan kişiyi gerçek anlamda dinlendirebilecek, kalın minderlerden imal edilmiş sedir mobilyaları tercih edilebilir. Sağlık merkezlerinde belirli periyotlarla hijyen çalışmaları yapılması gerektiğinden, seçilen modellerin ya yıkanabilir ya da temizlenebilir olması önemlidir. Bu nedenle deri yüzeyli minderler sedir mobilyalarında kullanılabilir.

Sedir koltukları, hastanelerde modern koltuklar gibi her alanda kullanılabilir. Bekleme alanlarında, muayenehanelerde ve servislerde kendisine yer bulabilir. Renk seçeneği olarak daha çok kirlendiğinde belli etmeyen renkler kullanılmalıdır. Duvarlar ve zemin rengi ile de uyumlu olması bir artı özelliktir. Hastaneler için sedir mobilyaları özel ölçülerle imal edilebileceğinden, tüm alanın en verimli şekilde kullanılması mümkün olacaktır.