Eğlence Mekanlarında Sedir Mobilyaları

Eğlence Mekanlarında Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
7.01.2021
127 Görüntülenme

 

Sedir cafe mobilyaları kapsamında değerlendirilebilecek dekor ürünlerinden olan eğlence mekanları sedir mobilyaları; minimal boyutları, birbirinden güzel tasarım çeşitliliği, sınırsız renk seçeneği, amaca uygun kumaş türü alternatifleri, minderli ve mindersiz modelleri gibi ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sedir denildiğinde insanların aklına sadece şark köşeleri geliyordu fakat artık sedirle ilgili yapılan dekoratif çalışmalar neticesinde modernize edildi ve çok daha geniş bir kullanım alanı sunuldu. Sedirin bizlere mobilya dekorasyonu anlamında sunduğu bu yenilikler, mobilya kültürümüzü daha çok uzun süreler yaşatabilmemize olanak sağlıyor. Eğlence mekanlarında sedir mobilyalarının kullanımı bunlara verilebilecek en güzel örnek.

Sedirin Eğlence Mekanlarında Kullanımı ile İlgili Öneriler

Modern mobilya tasarımlarında sedire olan ilginin artması, eğlence mekanlarında kullanılmasının belki de en önemli sebebi. Günümüzde sedir, eskiden olduğu gibi yalnızca ahşap işlemeli modelleriyle kullanılmıyor. Zarif dekoratif tasarımlar, ergonomik dizaynlar, şıklık, rengarenk modeller sedirin bu tarz mekanlarda ilk tercih olmasının da önünü açıyor. Genellikle metal iskelet üzerine kurulu minderlerle bütünleşik olan eğlence mekanları sedir modelleri, rahat ve konforlu bir kullanım imkanı sunuyor. Eğer siz de eğlence sektöründe faaliyet göstere bir mekanda sedir mobilyalarına yer vermek istiyorsanız şu önerileri dikkate almanız yararınıza olacaktır:

  • Eğlence mekanlarında daha çok deri kaplamalı kumaş türü seçilebilir. Bu sayede daha rahat temizlenebilir ve daha modern bir görünüm elde edilebilir.
  • Yerden ortalama 40-50 cm yüksekliğe sahip, zarif ve ince tasarımlar değerlendirilebilir.
  • Sedir mobilyaları tek başına değil, güzel bir sehpa veya masayla kombin edilebilir. Eğer doğal tonlara yer verildiyse, beyaz veya ahşap rengi masalarla güzel bir ikili oluşturulabilir.
  • Sedirin eğlence mekanlarına artı bir dekoratif özellik katması açısından ortamın genelinde bir dekor uyumu sağlanmalıdır.