Disco-Bar Sedir Mobilyaları

Disco-Bar Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
31.12.2020
320 Görüntülenme

 

Disco ve bar gibi eğlence mekanlarında farklı bir mobilya tarzı olarak son zamanlarda çokça tercih edilen sedir mobilyaları, birbirinden güzel moda seçenekleri sunuyor. Rahatlığı, konforu, az yer kaplaması ve dayanıklı yapısı gereği sedir mobilyaları bu tür alanlarda işletmecilerin üzerinde durduğu konulardan.

Disco Sedir Mobilyaları ile Eşsiz Dekorasyon

Ahşap ürünlerin mobilyalarda en özel örneklerinden olan sedir, alışılagelmişin dışında discolarda da bir dekorasyon seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Yeni nesil mobilya modasında kendisine fazlasıyla ye bulan disco sedir mobilyaları masalar, duvarlar, zemin ve ortamdaki aksesuarlarla özel bir uyum yakalayabiliyor.

Özel ölçülerle discolar için özel olarak üretilebilen bu modeller zıt iki renklerden (yeşil – sarı, siyah – beyaz, kırmızı – mavi) meydana gelebildiği gibi sıcak renk tonlarının birlikte kullanılmasıyla da iyi kombine edilebiliyor. Örneğin köşeli modellerde, koltukların bir tarafı farklı bir renkte, diğer tarafı zıt renkte tercih edilebiliyor.

Discolarda genellikle yerden 40-50 cm yükseklikte olan, deri döşeme ağırlıklı, sırt yaslama bölümü yüksek olan modeller üzerinde duruluyor. Deri döşemeli olanlarda genellikle kahverengi ve siyah gibi koyu renklere ağırlık veriliyor. Silinmesi ve temizlenmesi oldukça kolay olan deri sedir modelleri masalar ile  de oldukça uyumlu hale gelebiliyor.

Bar sedir modelleri de yer aldığı ortamda, kaliteli ambiyans sunan, bistro masalarla da birlikte kullanılabilen alternatifler sunuyor.  Bistro masalar yüksek olduğu için etrafında konumlandırılacak sedir mobilyalarının da yüksek olması gerekiyor. Ortalama 80 – 100 cm yerden yükseklikte üretilen bu modeller, modern bir ortam havası katmak için oldukça elverişli.

Disco ve barların loca bölümlerinde de sedir koltuk modellerine yer verilebiliyor. Bu modellerin ölçü aralığı oldukça geniş. 50 cm’den 3 metreye kadar uzanan, köşeli ve “U” şeklinde üretilebilen modellerle karşılaşmak mümkün.