Dar Alanların Değerlendirilmesinde Sedir Mobilyaları

Dar Alanların Değerlendirilmesinde Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
10.01.2021
224 Görüntülenme

 

Evlerde, restaurantlarda, cafelerde, eğlence merkezlerinde, otellerde, açık ve kapalı her türlü alanda birbirinden farklı mobilya seçenekleri sunan sedir; bulunduğu ortamın en verimli şekilde değerlendirilebilmesi için tercih edilebilecek belki de en mantıklı dekorasyon seçeneği. Özellikle dar alanlarda; diğer eşyalarla birlikte uyum yakalaması, özel ölçülerle imal edilebilmesi, sedir mobilyalarını öne çıkaran temel özelliklerden. Dar alanlar için sedir modelleri, tasarımcıların ve imalatçıların özel üretim ürünler çıkarmasına olanak sunuyor. Benzersiz dekorasyon fikirleriyle sedir mobilyaları kendisine hemen her türlü dar alanda yer bulabiliyor.

Dar Alanlarda Tercih Edilebilecek Sedir Modelleri

Pencere önünde, hollerde, işletmelerin localarında ve dolap gibi çeşitli nesnelerin önünde farklı tasarımlarla alanın en ergonomik şekilde kullanılmasını sağlayan bu modeller; onlarca farklı renk, iskelet, minder ve ekstra bazı özelliklerle imal ediliyor. Örneğin pencere önlerinde sırt kısmı olmayan, altında sandıklı ahşap malzemenin yer aldığı ürünler tercih edilebiliyorken, dolap gibi ahşap malzemelerin önünde eşyanın doğasını bozmadan minimal tasarımlara sahip sedir modelleri kullanılabiliyor.

Ortamda kullanılacak olan sedir mobilyalarının seçimi yapılırken, dar alanlarda dairesel hatlar yerine keskin kenarlı ürünler tercih edilebilir. Bu sayede duvar ile arasında hiç boşluk kalmaz ve tüm alan değerlendirilmiş olur. Ayrıca “L” ve “U” şeklinde sedir mobilyalarına yer verilerek, daha fazla kişinin aynı anda oturup dinlenmesi sağlanabilir.

Sedir mobilyaları bulunduğu ortamı olduğundan daha geniş gösteren bir mobilya çeşididir. Hantal modern mobilyalardansa, modern sedir mobilyalarına yönelmek, küçük alanlar için daha iyi bir seçenek olacaktır. Doğal ahşap ürünlerin çeşitli işleme yöntemleriyle mobilya haline getirilmesi ile üretilebilen, aynı zamanda metal ve benzeri dayanıklı malzemelerle farklı formlar kazandırılabilen sedir; hemen her alanda fark yaratacak dekorasyon özelliği sunar.