Dağ Evlerinde Sedir Mobilyaları

Dağ Evlerinde Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
26.01.2021
285 Görüntülenme

 

Toprak ve doğal tonlu renk paletleri, bolca huzur ve yemyeşil doğa. Kalabalık şehirlerin stresinden uzaklaşıp, sakinlik arayanlar, kırsal kesimlerde bulunan dağ evlerinin hayalini kurar. Peki insanların, belirli mevsimlerde gidip kafasını dinlemek istediği dağ evlerinin dekorasyonunda hangi türde mobilyalar tercih edilebilir? Sıra dışı bir iç dekorasyon için nelere dikkat edilmeli, şimdi bu konulara değinelim ve sedir mobilyalarının dağ evlerinde kullanımıyla ilgili fikirler verelim.

Dağ Evlerinde Sedir Mobilyalarının Kullanımı ile İlgili Fikirler

  • Dağ evlerinde kullanılacak olan sedir mobilyalarında, ortamın doğasına uygun ahşap iskeletli ürünler tercih edilmelidir. Zaten sedirin asıl malzemesi, ağaçtır ve doğayla uyumlu özel işlemeli veya sade malzemelere yer verilmelidir.
  • Yaratıcılık, dağ evlerinde sedir mobilyalarının kullanımı ile ilgili en önemli kriterden birisidir. Manzara yemyeşil doğa olduğundan, sedir mobilyalarının üzerini süsleyecek olan minderlerde kahverengi ve yeşilin tonları tercih edilebilir.
  • Ortamda şömine yer alıyorsa, sedir mobilyalarında ateşin tonları olan kırmızıya da yer verilebilir. Eğer kırmızı tonlarında minderler kullanılacaksa ayrıca dekor ürünlerinden olan mumlarla çok özel bir akşam görünümü oluşturulabilir.
  • Klasik bir mobilyanın aksine, sedirin modern hatları, dağ evlerindeki dekorasyon için göz önünde bulundurulması gereken hususlardandır. Cam önlerinde ve pencere kenarlarında, manzaranın tadını çıkartabilecek tarzda mobilyalar seçilebilir. Pencere önü sedir mobilyaları, genellikle sırt dayaması olmayan, daha minimal tarzda olan seçimlerdir.
  • Dar alanların en iyi şekilde değerlendirilebileceği sedir mobilyaları, dağ evleri için özel olarak imal edilebilir ve kullanılacağı mekana göre ölçülendirilebilir. Fakat mobilyaların tüm alanı kaplamadığından emin olunmalıdır.
  • İyi bir mobilya seçimi, iç dekorasyon için tek başına yeterli bir özellik değildir. Ortamda yer alan tüm malzemelerin ve eşyaların mobilya ile uyumu olması gerekir. Sedir mobilyalarına etnik desenli minderler seçilebilir ve etrafa çok çeşitli ahşap ağrılıklı objeler yerleştirilebilir.