Çorbacılarda Sedir Mobilyaları

Çorbacılarda Sedir Mobilyaları

her eve bir sedir

sedirsepeti
14.01.2021
105 Görüntülenme

 

Tarihsel araştırmalar sonucunda, çorbanın ilk olarak kaya oyuklarında ve hayvan derilerinin içinde, suyun içinde ateşte kızdırılmak suretiyle besin haline getirildiği bilinmektedir. Sedir de aynı çorba gibi çok eski bir tarihe sahiptir. Her ikisinin ortak yanı, işlenirken ahşap malzemelerin kullanılmasıdır. Bu nedenle sedir mobilyaları, çorbacılarda çok daha anlamlı ve çok daha uyumlu bir dekorasyon ürünü olabiliyor. Kültürümüzün önemli iki unsuru olan sedir ve çorba; birbirini tamamlayan güzel bir ikili.

Çorbacılarda Sedir Mobilyası Dekorasyonu

Klasik işletme dekorasyonundan farklı olarak işletmeniz için adından söz ettirecek bir dekorasyon ortaya koymak istemez misiniz? Hizmetinizin kalitesi ile dekorasyonunuzun kalitesi; işletmeniz için önemli bir avantaj olabilir. İşte çorbacılarda sedir modelleri seçerken fikir sahibi olabileceğiniz bazı öneriler:

Dekorasyonla farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, öncelikle mobilyaların mekan içerisine uyumlu olması, ne çok geniş ne de çok dar olması, uyumlu renklerin tercih edilmesi ve çorba gibi geleneksel bir lezzet ile geleneksel mobilyaların tercih edilmesi sizin için avantaj sağlayabilir.

Ortamın duvar ve pencere kenarlarında köşeli sedir modellerine yer verilebilir, önünde yüksek masa konumlandırılabilir ve çevresinde mobilyalar ile uyumlu sandalyelere yer verilebilir. Mekanın orta bölümünde ise tek kişilik sedir koltuklarıyla kare masalar bulundurulabilir.

Dekorasyonu daha zevkli hale getirebilmek adına mobilyaların duvar renkleriyle de uyumlu olması önemlidir. Taş duvarlar veya ahşap rengini anımsatan duvar kağıtlarına yer verilebilir. Duvarlara raf eklenerek ve bu raflara saz, özel koleksiyon taslar, ahşap işlemeli ürünler, eskitme duvar süsleri, duvar saatleri gibi ürünler eklenebilir.

Çorbacılarda sedir mobilyalarının kullanımı, açık alanlarda mümkün olduğu gibi; işletmenin bahçeye açılan bölümünde de mümkün olabilir. Açık alanlarda tercih edilecek olan mobilyalar ile iç ortamdaki mobilyaların uyumlu olması da önemlidir.