Çocuk Eğlence Merkezlerinde Kullanılabilecek Sedir Modelleri

Çocuk Eğlence Merkezlerinde Kullanılabilecek Sedir Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
21.01.2021
124 Görüntülenme

 

Eğlence merkezleri için mobilya dekorasyonu, oldukça spesifik bir uygulamadır. Hem çocuklara hem de ebeveynlerine hitap eden özelliklere yer vermek, iç dekorasyon anlamında dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Ayrıca hareketli ortamlar olan eğlence merkezlerinde dayanıklı ürünlerin kullanılması, konforlu olması ve alandan tasarruf sağlayabilecek malzemelerin seçilmesi gerekir. Çocuk eğlence merkezlerinde sedir mobilyaları tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda iyi bir alternatiftir.

Sedir Mobilyalarının Çocuk Eğlence Merkezlerinde Kullanımı için Dekor Fikirleri

Sedir mobilyaları çok çeşitli formlarda üretilen mobilyalardır, tahmin edilenin aksine yalnızca klasik türleri içerisinde barındırmamaktadır. Aynı zamanda modern dekorasyonun da önemli bir parçası haline gelmiştir. İç mekan ve dış mekanda her türlü alanda kullanılmaktadır. Buna eğlence merkezleri de dahildir. İşte sedir mobilyalarının çocuk eğlence merkezlerinde kullanılması ile ilgili bazı dekorasyon fikirleri:

Eğlence merkezlerinin dekorasyonunda tavan dekorasyonu, duvar dekorasyonu, zemin dekorasyonu ve mobilya dekorasyonu birbiriyle uyumlu özellikte olmalıdır.

  • Canlı renkler diye tabir ettiğimiz; mavi, yeşil, sarı, kırmızı ve turuncu gibi renk tonlarının parlak ve mat seçenekleri tercih edilebilir.
  • Mobilyalar daha çok dinlenme alanlarında konumlandırılacağından ve bu noktalarda ebeveynler ve çocuklar dinlenmek isteyeceğinden; mutlaka dayanıklı ve konforlu minderler tercih edilmelidir. Sedir iskeleti diye ifade edilen sedir altı mobilyaları da minderlerin renkleriyle uyumlu olmalıdır.
  • Eğlence merkezlerinde çocukların dinlenebilmesi için mobilyaların, ortalama yükseklikleri, yine çocukların oturabilecekleri pozisyona uygun olmalıdır. En fazla 50 cm yükseklikte sedir mobilyalarına yer verilmelidir.
  • Bu tür alanlarda hem kız çocukları hem de erkek çocukları bulunacağından, cinsiyetçi objelere yer verilmemelidir.
  • Sedir oturma gruplarının tercih edilebileceği bu tarz mekanlarda, 4-5 kişinin yan yana oturabileceği koltuk takımları ve köşeli sedir modelleri düşünülebilir. Bu sayede daha fazla kişi dinlenme ihtiyacını karşılayacaktır.