Börekçilerde Sedir Mobilyalarının Kullanımı

Börekçilerde Sedir Mobilyalarının Kullanımı

her eve bir sedir

sedirsepeti
16.01.2021
119 Görüntülenme

 

Sedir mobilyaları yeme – içme hizmeti veren mekanlarda son zamanlarda çokça tercih edilmeye başlandı. Bu mekanların başında börekçiler geliyor. Böreğin tarihsel yolculuğuna baktığımızda, mantıya ve baklavaya kadar uzanan geçmişe sahip olduğunu görüyoruz. Geleneksel yemeklerimizden birisi olan börek, yine geleneksel anlamda Osmanlı’dan bugüne kadar uzanan serüvende her türlü ortama şıklık katan sedir ile mükemmel bir uyum içerisindedir. Bu nedenle börekçilerde sedir mobilyalarının tercih edilmesi, çok avantajlı bir dekoratif seçenek olacaktır. Peki börekçilerde sedir mobilyaları nasıl kullanılır, ne gibi dekorasyon fikirleri uygulanabilir, şimdi bu konuya değinelim.

Börekçiler için Mobilya Dekorasyon Önerileri

Geleneksel yiyeceklerimizin en güzel örneklerinden birisi olan böreğin birçok mekanda satışı yapılmakta ve insanlar bu mekanlara sürekli olarak ilgi göstermektedir. Fakat müşteriler için yalnızca böreğin lezzeti değil; mekanın görsel yönden kalitesi de önemli bir kriterdir. Bu nedenle iç dekorasyonda diğer firmalara göre farklı özellikler sunmalı, insanları cezbeden dokunuşlara imza atılmalıdır. Börekçilerde sedir modellerine yer vererek bunu  başarmanız mümkün.

Ağaçtan imal edilmiş, orijinal ahşap renginde olan sedir mobilyaları tercih ederek, işletmenin ve üretimini yaptığı böreklerin geleneklerimizi iyi yansıttığı izlenimi verilebilir.

Ahşap mobilyalar üzerine konumlandırılacak olan minderlerin daha çok modern hatlardan ziyade, klasik özellikler taşıması önerilir. Dar alanlar için köşeli ve “U” şeklindeki modellere yer verilebilir. Bu sayede işletmede daha fazla müşteri ağırlanabilir ve alandan tasarruf edilebilir.

Mobilyalar, sandalyeler,  duvar renkleri ve zemin özellikleri birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Gaz lambası, alüminyum ve bakır süslemeler, kilimler gibi eşyalara yer  verilebilir. Bu sayede ortamın daha otantik hale getirilmesi sağlanabilir.

Çok büyük olmayan alanları daha iyi şekilde değerlendirmek için alanı çevreleyen pencere ve duvar önlerine sedir mobilyaları, onların önüne mini tabureler veya aynı seviyede yüksekliğe sahip sandalyeler yerleştirilebilir.