Balkon ve Terasta Kullanılabilecek Sedir Modeller

Balkon ve Terasta Kullanılabilecek Sedir Modeller

her eve bir sedir

sedirsepeti
2.01.2021
323 Görüntülenme

 

Dış ortamda özel dekoratif araçların kullanımı günümüzün modası haline geldi. Ufak alanlardan büyük çaplı bahçelere, teraslara ve hatta balkonlara kadar hemen her türlü mekanda sedir mobilyalarına rağbet artmaya başladı. Balkon ve teraslarda içeceğini yudumlarken sedir mobilyaları ile dinlenmenin hazzını yaşamak, farklı bir ambiyansta ortamın tadına varmak güzel olmaz mıydı? Turuncu, pembe, beyaz, sarı, mavi, bordo gibi rengarenk minder sedirler veya özel imalat  iskeletli sedir mobilyaları bu tür ortamlar için değerlendirilebilecek dekorasyon fikirlerinden. Balkon sedir mobilyalarının seçimi nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli, diyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin!

Eşsiz Bir Balkon ve Bahçe Tasarımı için Sedir Mobilyası Seçimi

  • Balkon ve bahçelerde, renkli stillere yer vermek; güncel trendlerden. Parça parça minderlerden oluşan, yere sıfır sedir modelleri tercih edilebileceği gibi; yere yakın ahşap veya metal üzerine konumlandırılmış sedir mobilyaları da tercih edilebilir.
  • Sedir mobilyaları bahçe içerisinde çim üzerinde kendisine yer bulacaksa, daha çok kırmızı, turuncu ve mavi gibi canlı renklerin seçimi ideal bir tercih olacaktır.
  • Daha ekonomik bir seçim yapmak isteniyorsa, yerden 10 cm – 20 cm yükseklikte ahşap platformlar üzerine minder oturtularak özel bir mobilya tarzı oluşturulabilir.
  • Bahçe sedir mobilyalarının daha hijyenik olabilmesi için yıkanabilir veya silinebilir minderler tercih edilebilir.
  • Misafirlerini kendi evinde teras ve balkonunda ağırlamak isteyenler için de sedir mobilyaları eşsiz seçenekler sunuyor. Özellikle dar alanlarda köşeli sedir koltukları ve sedir minderlerine yönelmek mantıklı olabilir.
  • Bahçe ve dış mekanlarda akşam saatlerinde de konuklar ağırlanacaksa, sedirle uyumlu gaz lambaları veya etrafta ağaçlar varsa bu ağaçların dallarına yerleştirilmiş ışıklandırmalar harika bir görünüm sunabilir.