Açık Hava Restaurantlarında Tercih Edilebilecek Sedir Modelleri

Açık Hava Restaurantlarında Tercih Edilebilecek Sedir Modelleri

her eve bir sedir

sedirsepeti
13.01.2021
107 Görüntülenme

 

Sedir mobilyalarının kullanım alanlarından birisi de açık hava restaurantları. Bahçelere, teraslara ve verandalı alanlara çok hoş bir hava katan sedir, ortamları renklendiriyor, konfor sağlıyor ve konuklayanları evinde gibi hissettiriyor. Günlük kullanıma uygun, dayanıklı, farklı renk ve modellere sahip, çevresindeki malzemeler ve dekorasyon ürünleriyle oldukça uyumlu. İşte sizler için derlediğimiz açık hava restaurantlarında sedir modelleri için bazı öneriler.

Restaurantların Açık Alanlarında Sedir Önerileri

Sedir mobilyaları her türlü ortamda kendisini belli eden, rengarenk tonları ve benzersiz tasarımlara sahip iskelet modelleriyle günümüzün popüler dekorasyon fikirlerinden.  Fakat kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlarda da bazı konular göz önünde bulundurulmalı ve ona göre model seçimi yapılmalıdır.

İşletmelerin gökyüzünü görebilen balkonlarda, teraslarda ve tamamen açık alanlarda; çiçekli minder dokusu ile tasarlanan modeller oldukça revaçta. Beyazın ve çiçeksi figürlerin zevkli işletme sahipleri için tercih edildiğine tanık oluyoruz.

Oturma pozisyonu geniş olan, sırt dayama bölümü nispeten daha kısa ve önünde ahşap kare ve dikdörtgen formatında güzel bir uyum yakalayan modeller tercih edilebilir.

Sedir mobilyaları artık modern dekorasyon fikirleriyle, geçmişteki görünümünden çok farklı formatta üretilebiliyor. Özellikle ahşap ve iskeletten ziyade; üzerine konumlandırılan minderler önem taşıyor. Bu nedenle seçilecek minder modellerinin renk seçimi, kumaş yapısı oldukça önemli. Açık alanlarda bahçe içerisinde yer alacaksa, yeşilin tonlarına uygun modellere öncelik verilebilir.

Restaurant sedir modellerinin açık alanda kullanılması, davetlilerin konforu için oldukça ideal bir seçenek. Etraftaki dekoratif araçlarla uyumlu olması, ortamın kalitesini artırmak için göz önünde bulundurulması gereken kriterlerden. Örneğin gitar, ufak çam ağaçları, yapay buketler, özel ışıklandırma sistemleri gibi çeşitli donanımlarla benzersiz bir dekorasyon görünümü elde edilebilir.